Dave Barry: Šťastný Den otců

Rob Barry a Dave Barry

[dropcap]N[/dropcap]ikdy jsem úplně nepochopil podstatu Dne otců. Koneckonců, národní svátek z něj udělal Richard Nixon, takže možná ani není legální. Ale moje hlavní výhrada je, že si nejsem jistý, jestli si ho my otcové vůbec zasloužíme. Jsem přesvědčený – a teď riskuji, že mě zatkne genderová policie –, že otcové obecně nezvládají výchovu dětí tak dobře jako matky.

Číst dálDave Barry: Šťastný Den otců

• 670 zobrazení tohoto článku

Dave Barry: Tak tohle byl ten rok 2009

Letadlo US Airways v řece Hudson. Foto: Janis Krums/Twitter

Byl to rok plný Naděje – nejdřív ve smyslu “Mám naději!”, a pak ve smyslu “Mám naději, že tenhle rok brzo skončí!”

Byl to také rok Změny, zejména ve Washingtonu, kde unavení a staří tahouni z dávných dob konečně předali otěže moci skupině čerstvých, mladých, idealistických břídilů s novými nápady, třeba předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, která tam sedí od roku 2007. Konečně se Washington přestal chovat podle pravidla “pokračujeme, jak jsme zvyklí”, konečně skončil s pokusy vyřešit každý problém vyhozením miliard dolarů z kapes daňových poplatníků, a místo toho začal s pokusy vyřešit každý problém vyhozením bilionů dolarů z kapes daňových poplatníků.

Číst dálDave Barry: Tak tohle byl ten rok 2009

• 309 zobrazení tohoto článku

Dave Barry: Nečtěte to, jestli spíte

Do not read while sleeping
(Originál vyšel 30. června 2002 v Miami Herald)

Tématem dnešního sloupku je nedávný článek deníku Washington Post, podle kterého výrobce elektrických spotřebičů, počítačů, aut atd. zajímá, proč Američani nečtou návody k použití.

Číst dálDave Barry: Nečtěte to, jestli spíte

• 287 zobrazení tohoto článku

Dave Barry: Blbé, blbější, trestné

So dumb it’s criminal
(Originál vyšel 15. července 2001 v Miami Herald)

Naše školství upadá. Můžeme doslova citovat závěry Prezidentského Výboru Pro Kvalitu Výuky, které tento ctihodný distingovaný orgán zveřejnil ve své 858-stránkové zprávě: ze škol podle něj vycházejí studenti, kteří jsou „úplně blbí“.

Číst dálDave Barry: Blbé, blbější, trestné

• 254 zobrazení tohoto článku

Dave Barry: O rodičích a dětech

[dropcap]Z[/dropcap]a dávných dob držela většina rodin při sobě. Dospělé děti žily se svými rodiči pod jednou střechou, někdy dokonce v jednom malém, poněkud přelidněném pokoji. Tak ubíhaly celé roky, dokud rodiče nezemřeli, často v důsledku uškrcení.

Číst dálDave Barry: O rodičích a dětech

• 976 zobrazení tohoto článku