Logo projektu PeprnetMinisterstvo informatiky přikleplo ze státních peněz 7,5 milionu Kč Slávku Bourovi. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tím blahodárným projektem nebyl bulvární web o celebritách.

Boura dostal dotaci na „podporu vysokorychlostního internetu“ spočívající ve webové stránce Peprnet.cz (v současné době není v provozu). Autor projektu ji charakterizuje jako „veřejný bulvár, komunitní celky, vytváření názorových proudů a zapojení celebrit do těchto proudů“. Najdou se i větší perly: „Redakční stolečky umožňují práci s těmito informacemi s důrazem na regionální aktivity,“ píše se třeba poněkud nesrozumitelně v projektu. Jediné, co je na něm vysokorychlostní, je používání „MMS a UMTS služeb“ sloužících k přenosu drbů.

Screenshot Peprnet

Projekt se skládá ze tří základních segmentů, které se vzájemně doplňují a jsou propojeny motivační spirálou. Jde o realizaci „životního stylu“, který umožňuje jedincům aktivně trávit svůj volný čas, poznat lépe sebe sama i ostatní a lépe tak řešit různé životní situace a problémy, se kterými se člověk na cestě životem potkává. Účelem je, aby uvědomění si vlastních možností a limitů a využití jich ku vlastnímu prospěchu klient dosáhl přirozenou a nenásilnou cestou a při tom všem se královsky bavil.

„PEPRNET“ – internetové médium vytvářející (anti)bulvární prostor pro známé osobnosti, elektronický magazín, seznamku, aukční síň, burzy a další produkty podporující rozvoj Love Story a Motivačního programu a vytvářející marketingový a komunikační kanál (elektronický a mobilní) pro všechny produkty projektu. Součástí je i papírový bulletin – Magazín Love Story.

(Celý projekt zde)

Společnost Peprnet.cz, které peníze poplynou, vlastní Boura (vlastním jménem Václav) napůl s manželkou Markétou Mayerovou. V současnosti se oba objevují na obrazovce teleshoppingové televize TOP TV jako moderátoři dopoledního pořadu Pelmel. Oba jsou také členy místního zastupitelstva v obci Dolní Břežany, vlastní nakladatelství motivačních knih Yonathan Bax a v roce 1999 žádali o licenci na vlastní rádio Paradox FM. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jim ji tehdy neudělila.

Řekněte, není to krásné, když budeme za své daně vědět, s kým zrovna spí Kačenka Brožová? Už žhavíte své MMS telefony?

• 327 zobrazení tohoto článku