Rozbili jsme internet! :)

Web Českého rozhlasu, videoserver YouTube a internetová televize Stream.cz prý také mohou za zpomalení internetového připojení v Česku. Tvrdí to alespoň zástupci specializovaného serveru DSL.cz.

Jak ukázalo měření za leden, rychlost připojení k internetu od tuzemských poskytovatelů letos oproti předchozímu měsíci klesla. Nejvýrazněji zpomalil mobilní internet, a to až o pětinu.

„V prosinci je nižší provoz ovlivněn vánočními svátky. Domnívám se, že významnou roli také hraje rychlý růst využívání aplikací náročných na přenos dat. Například návštěvnost serverů Youtube.com,Stream.cz, Play.cz,Rozhlas.cz a iVysilani.cz v posledních měsících roste o desítky procent v meziročním vyjádření,“ cituje agentura ČTK Tomáše Pětivokého z DSL.cz.

Český rozhlas skutečně po podzimním přechodu na novou grafiku webových stránek zaznamenal dost zvýšený zájem oživé vysílání jednotlivých stanic, a také ozáznamy pořadů v MP3 ( iRadio). A to máme ještě nějaká esa v rukávě.

Fanoušci seriálu IT Crowd ale stejně vědí, že nejlepší cestou, jak rozbít internet, je napsat Google do Google.

Odebírejte

Filip Rožánek

Novinář, analytik, lektor nových médií a digitálního marketingu. V současné době editor Digizone.cz, předtím šéfredaktor Marketing & Media, redaktor Hospodářských novin, analytik a vedoucí webeditorů v Českém rozhlase. Externě spolupracuji i s dalšími médii.
Filip Rožánek
Odebírejte