Oficina má další cenu: zlato za Primu Love

České grafické studio Oficina získalo zlaté ocenění v New Yorku za logo design pro stanici Prima Love. Cenu PromaxBDA mu přinesla kreativní práce s logem na televizní obrazovce. S hravými znělkami Oficina uspěla už loni, když si hned ve dvou kategoriích odnesla stříbro z evropské varianty Promaxu za identy pro Primu Cool.

Design Primy Love, což je televizní stanice pro ženy, používá podobně jako Cool jednoduchou barevnost a nápadité animace, připomínající převlékání šatů s různými vzory. Zlatou příčku mu porotci přidělili ve čtvrtek 30. června na slavnostním večeru v hotelu Hilton. Ceremonií provázel americký televizní komik a herec Jay Mohr. Oficina, potažmo televize Prima, se ocitla mezi vítězi z řad velikánů zábavního průmyslu, jejichž rozpočty na selfpromo jsou s českými poměry stěží srovnatelné.

Přímo ve své kategorii pak Prima Love zvítězila před mexickou kabelovou televizí 52MX (stříbro) a singapurským kanálem Screen Red z rodiny stanic HBO (bronz).

Promax Gold Award

(Zlaté ceny PromaxBDA – foto: PromaxBDA)

Práce pro Primu Love je sotva čtvrt roku stará – stanice začala vysílat teprve v březnu. Originální identy s hudbou Jana Čechtického využívají robustní font Gotham, do kterého se dají promítat různé vizuální prvky. Kromě Primy pracuje Oficina i pro další české televizní stanice, například Českou televizi a Novu Sport. Studio Lukáše Fišárka a Marka Cimbálníka je podepsané také pod grafikou dnes už nevysílající televize Z1.

llove Package design from Oficina on Vimeo.

(Videovizitka identu Primy Love)

Odebírejte

Filip Rožánek

Novinář, analytik, lektor nových médií a digitálního marketingu. V současné době editor Digizone.cz, předtím šéfredaktor Marketing & Media, redaktor Hospodářských novin, analytik a vedoucí webeditorů v Českém rozhlase. Externě spolupracuji i s dalšími médii.
Filip Rožánek
Odebírejte