Senzační video vyrobíte, i když nemáte žádnou videokameru. Stačí trpělivost, spousta fotek a cit pro střih. Jako to dokázal jednatřicetiletý fotograf Artem Prjadko, jehož videa z Minsku, Moskvy nebo Kyjeva dobývají ruskojazyčné videoweby i globální server Vimeo.

Prjadkova nejoblíbenější disciplína je časosběrná fotografie. Ta vyžaduje velký cit pro detail a technickou preciznost. Prjadko pak z mnoha záběrů sestaví fázovou animaci, kterou zrychlí a ozvučí. Relativně levně pořízený spot přitom představuje nafocená města možná lépe, než by to zvládly obvyklé nákladné reklamní kampaně s modelkami na CNN a Eurosportu. K televiznímu vysílání má mimochodem blízko, sám pracuje v běloruské produkční společnosti Ulei.

Letos takhle nafotil Moskvu:

Jak sám píše, fotky pořídil v červnu, září a říjnu, dohromady jsou to asi 4 dny focení, pokud dobře rozumím. V Bělorusku se zase proslavil loňským videem z Minsku, které se bleskově rozšířilo, a nadšené ohlasy pak přivedly za Artemem novináře. Jen na Vimeu má Minsk 320 tisíc zhlédnutí. Moskva zatím 31 tisíc – ovšem po sotva třech dnech od nahrání na Vimeo.

A takhle letos nafotil Kyjev:

Ale Moskva se mu, myslím, povedla nejvíc.

• 6850 zobrazení tohoto článku

5 Comments

  1. Tohle se sice těm časosběrným videím nevyrovná, ale i tak mně to přijde jako velmi podařené video k propagaci zimní atmosféry Prahy. http://vimeo.com/18393327

  2. Tyto videa jsou v poslední době hodně oblíbená. A asi oprávněně, jsou moc pěkný.. Jedno takové máme i o Brně: http://vimeo.com/33526521 :)

  3. Dobry den, moc se mi ty videa libi, ale zajimalo by me, jestli nevite, jakym nastrojem se to dela? Dekuji

  4. PP: Podle mě jsou to upravené fotky naskládané za sebe na časovou osu v nějakém videoeditoru typu Adobe Premiere nebo Sony Vegas.

Nelze přidávat komentáře.